آیا تابحال فیلم یا سریالی تماشا کرده اید که موضوع آن شطرنج باشد و یکی از بازیگران چیزی شبیه این بگوید: اوه، آره: مانور مسکو. اما می دونی چطور به گامبی دانمارکی جواب بدی؟» آیا تابحال از خود سئوال کرده اید که یعنی واقعا آنها درباره چه چیزی صحبت می کنند؟ خب، بیشتر اوقات آنها فقط (بی معنا) حرف می زنند. اما چیزی که سعی دارند از آن صحبت کنند نامگذاری گشایش های خاص است و می بایست تصدیق کنم که گشایش ها معمولا نام های کاملا عجیب و غریبی دارند، خیلی شبیه به اسامی من درآوردی که شما در تلویزیون یا فیلم های سینمایی می شنوید.

گاهی یک گشایش به واسطه یک ملیت نامگذاری می شود، مانند "گشایش انگلیسی"، "دفاع سیسیلی" یا "بازی ایتالیایی". گاهی نام اشخاص است، مانند "دفاع آلخین" یا "حمله مارشال". گاهی از روی یک مکان نامگذاری شده است، مانند "بازی وین" یا "واریاسیون ویلکس-بار" (نامگذاری شده از روی نام یک محل در پنسیلوانیا).

و همچنین بعضی نام ها هستند که توضیحشان ناممکن است مانند "دفاع هندی وزیر" یا "واریاسیون فرانکشتاین-دراکولا". من خبر ندارم این اسامی از کجا آمده!

شطرنج مدرن و مدون: قدرت پیاده

دانستنیهای شطرنج: گشایش ها

ناگفته هایی از زندگی و مسابقات قهرمانان شطرنج جهان: گری کاسپارف

گشایش ,نامگذاری ,یک ,های ,گاهی ,دفاع ,است، مانند ,یا واریاسیون ,گشایش ها ,از روی ,نامگذاری گشایش

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حفاظ دماوند دانلود رایگان قسمت 10 سریال قورباغه | قسمت دهم سریال قورباغه bts تور های تایلند این نوشته ها نوشته های یک جوان ایرانی است رویش نو باربری تهران لیفت مژه|لیفت ابرو|کاشت مژه|والیوم مژه| ارز دیجیتال - بیت کوین سایت اریکس